W niedzielę 7 czerwca 2015r. Stowarzyszenie Cyrusik z Czciradza zorganizowało zabawę z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Pirackie spotkanie z przygodą”. Dla małych podróżników przygotowano wiele atrakcji. Każde dziecko, które wzięło udział w imprezie zostało uroczyście pasowane na pirata. Dzieci mogły pomalować twarze, wykazać się zwinnością podczas zmagań z ośmiornicą, zatańczyć na kawałku gazety czy wziąć udział w wielkiej pirackiej bitwie na papierowe kulki. Nie zabrakło również wesołej muzyki do tańczenia.

Główną atrakcją była podróż szlakiem zagadek, które doprowadziły małych odkrywców do wielkiej skrzyni pełnej słodkich skarbów. Zdobyte łupy zostały sprawiedliwie podzielone miedzy wszystkich uczestników zabawy.

Obecni na sali rodzice nie zostali pominięci. Przy kawie i herbacie mogli skosztować pysznych, domowych wypieków przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia.

Deszcz za burtą nie pozwolił co prawda  na rozpalenie ogniska, ale przecież to jeszcze nie ostatni port, do którego dopłynęliśmy. Ahoj przygodo!!!

                                       Napisany przez: Anna Gwarda

Fotoreportaż