Bardzo późnym wieczorem zakończył się drugi przegląd zespołów Muzyczna Wioska,
oraz festyn rodzinny w Czciradzu. Impreza została zorganizowana przez miejscowe Stowarzyszenie Cyrusik oraz Kożuchowskie Stowarzyszenie Bluesowe. Na mieszkańców Czciradza i przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji.
Festyn rozpoczął się turniejem piłki siatkowej plażowej, którego zwycięzcami zostali Patrycja Ozgowicz i Mateusz Konsewicz. Na sąsiednim boisku drużyna piłki nożnej Cuprum Czciradz podjęła gościnnie drużynę Błękitni Wierzbnica. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.
Dzieci mogły do woli korzystać z bezpłatnej trampoliny, dmuchanych zamków, zabaw edukacyjnych i sprawnościowych, przejażdżki na kucyku oraz na kładzie. Maluchy mogły wpleść we włosy kolorowe warkoczyki, nakleić biżuteryjne tatuaże czy wymalować na twarzy piękny rysunek. Dodatkową atrakcją, nie tylko dla najmłodszych, był przyjazd wozu bojowego Straży Pożarnej z Mirocina Górnego oraz radiowozu i motocykli policyjnych. Służby mundurowe były oblegane zarówno przez dzieci jak i przez rodziców, wykonywano pamiątkowe zdjęcia, oglądano wyposażenie aut i motorów, można było lać wodę ze strażackiej sikawki a nawet włączyć sygnalizację dźwiękową i zawołać „stać policja” przez głośniki z policyjnego radiowozu.
Od strony gastronomicznej należy złożyć głęboki ukłon w stronę Pań ze Stowarzyszenia Cyrusik oraz osób, które pomagały przygotować pyszne jedzenia. Do wyboru była grillowana karkówka, kaszanka i kiełbasa, smażone w głębokim tłuszczu ziemniaczki, pajda chleba ze smalcem oraz pyszne ciasto.
Ogłoszony wcześniej konkurs na najpyszniejsze ciasto na festynie rozstrzygnęła komisja powołana z przybyłych gości. Zwyciężczynią została Pani Elżbieta Zalas, która upiekła ciasto o nazwie „Kawuś”.
Miłym akcentem był występ Joanny Kenigsberg, która pięknie zaśpiewała kilka znanych utworów muzycznych. Wokalnym talentem popisały się też Wiktoria Pyrzyńska
i Paulina Jarząbek wykonując a cappella utwór Sarsy „Naucz mnie”.
Wśród uczestników festynu zostały rozdane kupony ufundowane przez lokalnych sponsorów i darczyńców, uprawniające do wielu bezpłatnych usług i zabiegów.
Po rodzinnej części festynu na scenę wkroczyły ciężkie brzmienia. Wystąpiły zespoły TEN RUPEES, INSTANT BLUES oraz 4SZMERY. Miłośnicy tego rodzaju muzyki mogli czuć się usatysfakcjonowani, gdyż są to zespoły, które koncertują w wielu dużych miastach
w całej Polsce.
Wisienką na torcie był wieczorny występ Teatru Tańca z Ogniem Signum Ignis, który mimo padającego deszczu pokazał kunszt swoich możliwości. Członkinią zespołu jest Kinga Gaczyńska- rodowita mieszkanka Czciradza.
Serdecznie podziękowania za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie
i zorganizowanie imprezy należą się: Andrzejowi Zielińskiemu, członkom Stowarzyszenia Cyrusik, Sołtysowi Czciradza, Teatrowi Tańca z Ogniem Signum Ignis, Straży Pożarnej
z Mirocina Górnego, nowosolskiej Policji, Sołectwom Mirocin Średni, Solniki i Dziadoszyce, pielęgniarce, paniom malującym buzie i zaplatającym warkoczyki oraz wszystkim darczyńcom,  którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia festynu.

                                                                                                                         Autor: Anna Gwarda

« 1 z 3 »